Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Z pomarańczu przechodzimy w szarość..

Blog:  kazikowie
Data dodania: 2017-09-24
wyślij wiadomość

W czwartek popołduniu przyjechał materiał oraz ekipa tynkarska :) 

Długo czekaliśmy na ten etap, bardzo długo - cztery razy go przesuwaliśmy :) dlatego w piątek chłopaki ostro wzięli się do pracy i... cała góra jest już szara i część dołu :) tynki prawdopodobnie zejdą z 2,5 - 3 tygodnie

Szprycowanie..

górny prawy pokójblog budowlany - mojabudowa.pl

górny lewy pokójblog budowlany - mojabudowa.pl

schody

blog budowlany - mojabudowa.pl

salonblog budowlany - mojabudowa.pl


3Komentarze
elli_j  
Data dodania: 2017-09-24 16:09:21
Nie mogę się doczekać tego etapu u nas. Elektryk wejdzie pewno lada dzień, tynki postanowiliśmy robić sami (ze szwagrem;). Postawimy raczej na Knauf MP75 lekki. Mieszkaliśmy poprzednio w kamienicy, po zrzuceniu zatęchłych paneli ściennych rzucilismy tynk i wyglądało estetycznie..może uda się pociągnąć cały dom.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-26 21:08:09
Podejrzewam, że to przede wszystkim spora oszczędność i jeżeli miałoby Wam wyjść - trzymam kciuki :)
odpowiedz
Odpowiedź do elli_j
elli_j  
Data dodania: 2017-10-29 19:47:50
Tynki jednak zrobi firma, w przyszłym roku. Nie dogonię Was. :)
odpowiedz
Odpowiedź do kazikowie

stan surowy (PRAWIE) zamknięty..

Blog:  kazikowie
Data dodania: 2017-09-15
wyślij wiadomość

No jak pisałam wcześniej... poślizgi są spore u nas.. do tego stopnia, że nie mamy wybranych bram garażowych oraz drzwi wejściowych. 

Nasza wizja to propozycja firmy DAKO - Harmony Line seria Lilla... ale koszty zestwu nas powaliły i chyba darujemy sobie wizję :) (pół domu bym za to umeblowała)

Tak więc, żeby tynkarze mogli działać - dom trzeba zamknąć.. a jak się nie ma kupionych gotowych produktów, trzeba postarać się zrobić to samemu i tu.. znowu wkracza mąż z wielką pomocą taty (tata inwestorki :) złota rączka z tych co się żadnej pracy nie boi....- na zdjęciach w wersji "Pan Dobra Rada" - Młody uczy się od mistrzów)blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gdyby nie to, że tak dbamy o izolacyjność domu, to... zatrzymalibyśmy tą bramę. Efakt końcowy zadowalający. Jutro drzwi i zabezpieczenie otworu reklamowanych drzwi tarasowych.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A że na budowie nie ma czasu siedzieć, chyba że jest się inwestorką, albo jej potomstwem ;) to.... i elektryk w tle robił swoje..

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

zdjęcia elektryki są sprzed tygodnia.. aktualnie kbli jest tyle, że ściany garażu praktycznie nie widać, bo jest kablowa kurtyna :) skrzynka bezpiecznikowa, to będzie prawdziwa rozdzielnia na pół ściany :) 

3Komentarze
elli_j  
Data dodania: 2017-09-24 16:14:20
Jakie instalacje ciągniecie? Alarm, prąd, antena, odkurzacz? rekuperacja? Zrezygnowaliśmy z rekuperacji, nie wiem czy był to dobry pomysł. Zastanawiam się też jak będzie wyglądało wyjście z domu do garażu po zamontowaniu stelaża bramy.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-26 21:22:03
Elektryk zrobił nam wyjścia do szopki (wybudowanej za domem - 220 i siła); z odkurzacza zrezygnowaliśmy, alarmu nie robimy. W domu robimy - prąd (bez niego się nie da:)), intercom (domofon z kamerą), kable internetowe oraz antenowe do kazdego pokoju, sterowniki temperaturowe do pokoi (do ogrzewania podłogowego), ogrzewanie pompa ciepła powietrze-woda, kanalizacja - biooczyszczalnia ścieków.. chyba na tyle instalacji.. dookoła domu oświetlenie.. my też z rekuperacji zrezygnowaliśmy - chcieliśmy iść trybem oszczędnym.. kiedy wybieraliśmy materiały do budowy i potem mysleliśmy o pozostałych etapach.. okazało się, ze zaczęliśmy żałować trochę, że nie zaprojektowaliśmy rekuperacji,no ale już trudno. My planujemy wybrać i zamówić bramy i drzwi w tym tygodniu. Trzeba koniecznie zmieścić się w założonym budżecie, bo wykończenie przed nami. :)
odpowiedz
Odpowiedź do elli_j
elli_j  
Data dodania: 2017-09-24 16:18:04
Bramę wybraliśmy białą, z wąskich paneli firmy Hormann. Akurat mają jakąś promocję. Drzwi marzyły mi się drewniane ale stanęło na firmie Aluprof symbol AP 16, niezlicowane, też w kolorze białym.
odpowiedz

poślizgi...

Blog:  kazikowie
Data dodania: 2017-09-15
wyślij wiadomość

Zaczynając pisać tego bloga, obiecałam sobie, że będę go uzupełniała na bieżąco.. niestety się nie da :/

Poślizgi... wrrr... czyli coś, co na budowie jest niechciane, ale można rzec, że i nieodłączne. W mojej idealnej wizji powinniśmy już mieć stan prawie deweloperski :P a my daleko, daleko w tyle... 

Firma budowlana zadomowiła się u nas i przesunęła termin oddania o 3 tygodnie no i się zaczęło.. okna miały być w 3-4 tygodnie... a były po 5-6 tygodniach.. z czego przy montażu okazało się, że jedne drzwi idą na reklamację, bo... na ramie jest skaza :/ czas oczekiwania na wymianę ok 4-6 tygodni - "bo to kolor niestandardowy" - wrrrr.... i znowu poślizgi, bo tynkarz miał wejść na koniec sierpnia, a wejdzie około 20 września (3 tygodnie później:/ - cztery razy już go przesuwaliśmy). Z tego stanu rzeczy tylko elektryk zadowolony, bo z kabelkami nie musi się spieszyć :) 

Jak pisałam wcześniej okna montowaliśmy na ciepły montaż, jednakże to trochę zmieniony ciepły montaż :) dookoła okien po zewnętrznej stronie muru mąż poprzyklejał ramkę ze styroduru o grubości 2 cm.. okna przymocowane są na kotwach, a zamiast luki wypełniać pianką montażową, została przyklejona do ramy taśma, która rozszerza się od ramy okna do muru. My okno chcieliśmy wysunąć częściowo w styrodur i tak 2 cm okno jest w dociepleniu, a pozostałe w murze :) Taśma firmy illbruck wykorzystana do montażu nie wychodzi poza ramy, dzięki temu nie trzeba jej docinać (piankę się docina i tym samym otwiera się pory, przez które może uciekać ciepło). Do tego wszystkiego ramy z pcv mają to do siebie, że dół okna (ramy) jest wypełniony plastikiem, który pogarsza izolacyjność ramy okiennej - u nas boki i góra wypełnione są ciepłą taśmą, a od dołu zdecydowaliśmy się na ciepłe parapety, które wchodzą w ramę od dołu).

blog budowlany - mojabudowa.pl

okno - taśma przed całkowitym rozszerzeniem (możliwość rozejścia się do chyba 7-8 cm) i styrodur przyklejony do muru

blog budowlany - mojabudowa.pl

Aby drzwi tarasowe nie wisiały nam w powietrzu, musieliśmy przygotować podporę. Mąż zajął się tematem i przyłożył cegiełki co budowy domu..

blog budowlany - mojabudowa.pl

Monteży pochwalili, że murarz równiej, by tego nie zrobił :) (co innego mogliby powiedzieć).. żart - równo jest :) 

blog budowlany - mojabudowa.pl

ciepły parapet - bardzo twarda pianka w kształcie parapetu

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna kolor - letnia daglezja :)

tagi
okna rawena
2Komentarze
Data dodania: 2017-09-17 15:02:01
Powiem szczerze, ze jesli chodzi o izolacyjnosc tych okien to moim zdaniem gra nie warta swieczki. Standardowe kotwienie okien do sciany zewnetrznej plus uzupelnianie szczelin piana montazowa w zupelnosci wystarczy. Ewentualnie mozna dolozyc kawalek styroduru w dolna czesc okna. Okna 2 komorowe + 15 lub 20 styropianu zakonczonego przy oknach zgodnie ze sztuka budowlana w zupelnosci wystarcza. Stawiam w ciemno ze jezeli powstana jakies roznice w przenikaniu ciepla na korzysc "technologi" o ktorych wspominacie to beda prawie niezauwalne,a ich wplyw na rachunek energetyczny budynku znikomy.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-20 15:08:13
Bardzo możliwe, że tak będzie. Nie budowaliśmy domu pasywnego, czy nawet energooszczędnego. Jednak ilość przeszkleń jest tak duża, że okna stały się dla nas dość ważnym wyborem. Izolacyjność budynku w projekcie była raczej na normalnym poziomie. My zdecydowaliśmy, że z racji sposobu ogrzewania domu pompą powietrze-woda (która działa jednak na prąd), musimy pomyśleć o dodatkowej izolacji.. Poprawiliśmy całość projektu i mamy nadzieję, że przyniesie to dodatkowe korzyści.
odpowiedz
kazikowie
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 26952
Komentarzy: 70
Obserwują: 38
On-line: 9
Wpisów: 43 Galeria zdjęć: 223
Projekt RAWENA II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Dalewo
ETAP BUDOWY - III - Piętro/Poddasze
ARCHIWUM WPISÓW
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik